Konferencja
OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA EBM W PRAKTYCE: BEZPIECZEŃSTWO, WSPÓŁPRACA, DOŚWIADCZENIE
Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,
medycyna oparta na dowodach naukowych (Evidence-based medicine, EBM) umożliwia personelowi medycznemu korzystać z najbardziej wiarygodnych danych i wiedzy, niezbędnej w toku procesu terapeutycznego. Już od przeszło 30 lat EBM wspiera w często niełatwym wyborze prawidłowej ścieżki postępowania w leczeniu wielu schorzeń, a co za tym idzie wpływa na wzrost skuteczności terapii i jej bezpieczeństwa.
Pragniemy zaprosić Państwa do udziału Konferencji, której zasadniczym celem jest prezentacja działań, bazujących na dowodach naukowych, mających wpływ na bezpieczeństwo pacjenta w polskim systemie ochrony zdrowia. Podczas Konferencji zostaną wygłoszone wykłady międzynarodowych ekspertów, zaś dyskusje prowadzone będą w ramach 4 paneli o zróżnicowanej tematyce. Jesteśmy głęboko przekonani, iż Konferencja stanie się istotnym miejscem wymiany poglądów i osobistych doświadczeń przedstawicieli wszystkich zawodów medycznych, którzy w swojej codziennej pracy wykorzystują zdobycze medycyny opartej na dowodach. W ramach Konferencji przewidziana jest także sesja Studenckich Kół Naukowych oraz doktorantów. Językiem wykładowym jest język polski, możliwe jest uczestnictwo w formie zdalnej. Zapraszamy do zapoznania się z programem i zgłaszania własnych wystąpień. Udział w Konferencji jest bezpłatny.
Do zobaczenia w Lublinie w czerwcu!
W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Zapraszamy!
dr hab. n. o zdr. Mariusz Wysokiński, prof. UM
Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji
IV Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa pt. Srebrna gospodarka. Relacje międzypokoleniowe – relacja
20-21 marca spotkaliśmy się w Szczecinie na IV Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej pt. Srebrna gospodarka. Relacje międzypokoleniowe. Ponad 80 badaczy, praktyków i społeczników aktywnie uczestniczyło w konferencji przedstawiając podczas 12 sesji tematycznych wyniki swoich badań i analiz oraz działań podejmowanych na rzecz osób starszych. W ramach konferencji odbyły się również dwie debaty. Pierwsza poświęcona społecznej odpowiedzialność za godne starzenie się. Podczas drugiej poruszone zostały zagadnienia związane z miastami przyjaznym osobom starszym.
Do Szczecina przyjechali badacze z 25 ośrodków naukowych, którzy reprezentowali różne dyscypliny naukowe m.in.: ekonomię, zarządzanie, medycynę, nauki o zdrowiu, pedagogikę, psychologię, architekturę itd. Obecni byli również przedstawiciele organizacji pozarządowych pracujących z i na rzecz osób starszych, władz samorządowych oraz pracownicy sektora jednostek pomocy społecznej.
Polecamy uwadze zapis debaty poświęconej godności w opiece długoterminowej, który dostępny jest na stronie Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz na kanale na YouTube.
Mamy nadzieje, że tak licznym gronie spotkamy się w podczas V edycji konferencji. Polecamy śledzić stronę internetową “srebrnej konferencji”.
Prof. dr hab. Ewa Frąckiewicz i dr Rafał Iwański