Mobilny Senior. Jak dobrze się zestarzeć?

Książka pt. „Mobilny Senior. Jak dobrze się zestarzeć?” jest pracą zbiorową, opracowaną przez uznanych specjalistów w danej dziedzinie, która znakomicie wpisuje się w proklamowaną przez ONZ Dekadę Zdrowego Starzenia.

Analiza trendów demograficznych wskazuje, że jesteśmy starzejącym się społeczeństwem, przy czym w Polsce dynamika procesu starzenia jest większa niż w pozostałych krajach europejskich. Jednak, biorąc pod uwagę coraz dłuższe życie oraz możliwości medycznego i społecznego wydłużania się aktywności seniorów, można stwierdzić, że starzy ludzie są obecnie biologicznie młodsi niż w przeszłości. Według ONZ początek starości w społecznym i socjologicznym znaczeniu w ostatnich latach uległ przesunięciu z 60. do 65. roku życia, a z czasem granica starości zapewne ulegnie dalszemu wydłużeniu. Taki kierunek zmian wymaga zupełnie innego spojrzenia na starzejące się społeczeństwo.

Wychodząc naprzeciw potrzebom seniorów Autorzy przygotowali książkę, która jest opracowaniem aktualnej wiedzy na temat starzenia, z uwzględnieniem faktu, że jest to wielowymiarowy proces zmian na
płaszczyźnie fizycznej, psychicznej oraz funkcjonowania społecznego.
Praktyczne porady zawarli w kolejnych rozdziałach o wiele mówiących tytułach:
I. Jak dobrze się zestarzeć?
II. Odżywianie seniora — co powinieneś wiedzieć?
III. Czynności życia codziennego.
IV. Autorski program prostych ćwiczeń podnoszących poziom sprawności ruchowej u osób starszych.

Czytaj dalej…

Mobilny Senior. Jak dobrze się zestarzeć?
Mobilny Senior. Jak dobrze się zestarzeć?